Gdzie zjeść w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. Fajna restauracja włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film