Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Ćwiczenia na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia dają wtenczas lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które należy w następnej kolejności jak zwykle powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się odpowiednio. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź niedogodności bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.